IDT72V3641L20PF8
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
IDT72V3641L20PF8
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 120-LQFP
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 36K (1K x 36)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 400µA
Data Rate : 50MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tape & Reel (TR)
FWFT Support : Yes
Product Status : Obsolete
Bus Directional : Bi-Directional
Access Time : 12ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 120-TQFP (14x14)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3 V ~ 3.6 V
Base Product Number : 72V3641
Retransmit Capability : Yes
Description : IC FIFO SYNC 1KX36 12NS 120TQFP
Contact Now
Synchronous FIFO 36K (1K x 36) Bi-Directional 50MHz 12ns 120-TQFP (14x14)